Blog Pencil

#wakacjeToMy

Blog

Roadshow InfoShare

Nasz człowiek, Michał Szczech, w roli jednego z topowych ekspertów branży IT, wyrusza w trasę Infoshare!

Roadshow InfoShare to cykl spotkań pełen inspiracji, wiedzy przekazywanej przez doświadczonych prelegentów z wiodących firm IT i przede wszystkim czas dobrej zabawy.

Misją wydarzenia jest to, by dzielić się wiedzą i jak najwyraźniej przybliżać zainteresowanym współczesny świat technologii. Wrześniowe roadshow zatrzyma się w Olsztynie, Toruniu, Bydgoszczy i Szczecinie.

Wakacyjna machina!
Michał Szczech, Senior Software Developer / Team Lead w Wakacje.pl, przybliży tematykę ekosystemów mikroserwisów. Jak sam mówi, rozwój ekosystemu Wakacje.pl to wiele lat wytężonej pracy. To zarówno sukcesy jak i porażki we wdrażaniu nowych rozwiązań.

– W ramach prezentacji opowiemy o drodze, którą przeszliśmy, aby dzisiaj nasz system był w stanie bez problemu miesięcznie obsłużyć 50 000 nowych zamówień, rozdystrybuować pomiędzy konsultantów call center 250 000 zadań, a jednocześnie umożliwić zespołowi złożonemu z 40 developerów nieustanny i zwinny proces wytwarzania nowych funkcjonalności w kilkudziesięciu mikroserwisach z wykorzystaniem PHP, Golang, Node.js, PostgreSQL, Elastic Stack – tłumaczy Michał.

W wielkim skrócie – Michał zdradzi co kryje się pod naszym wakacyjnym systemem, na którym co dzień pracuje każdy z nas.
– Będę opowiadał o tych kilkunastu aplikacjach, które się ze sobą komunikują i odpowiadają za poszczególne elementy min. dystrybutor zadań, system księgowy czy program do komunikacji z biurami podróży lub dostawcami– mówi Michał.

Michał Szczech jest z nami już od ponad 3 lat! Od początku kariery zawodowej zajmuje się pisaniem szytych na miarę aplikacji w PHP. U nas zajmuje się rozwojem i utrzymaniem autorskiego systemu CRM. W jego skład wchodzą wyspecjalizowane mikroserwisy, oparte o architekturę REST API, które są odpowiedzialne za takie elementy jak: obsługa call center, dystrybucja zadań, przetwarzanie zamówień i rozliczenia z dostawcami.

Wysyłamy na wakacje i uczymy programowania!

Wakacyjny zespół IT nie pierwszy raz udowadnia, że ma głowę do technologii, a wiedzą jaką ta głowa skrywa, bardzo chętnie się dzieli! - Choć pierwszy raz biorę udział w wydarzeniu IS, Wakacje.pl we współpracy z infoShare Academy już wcześniej organizowało Warsztaty PHP dla juniorów. – przypomina Michał.

Początkujący programiści mieli możliwość wzięcia udziału w cyklu darmowych warsztatów, które na celu miały wznoszenie ich umiejętności na wyższy poziom.
Warsztaty były prowadzone przez senior software developerów Wakacje.pl. Co więcej, najlepsi uczestnicy mieli szansę na dołączenie do ich zespołu projektowego. Tak też zyskaliśmy nowego człowieka w szeregach wakacyjnego teamu! Choć dla większości z nas, działania naszego IT to czarna magia, każdy doskonale wie, że bez nich, nasz wirtualny wakacyjny świat po prostu ległby w gruzach.

Wielkie dzięki dla całej ekipie IT! Życzymy jak najmniej bugów na drodze! „Jedynym sposobem na trafne przewidywanie przyszłości jest wynalezienie jej.“ — Alan Kay informatyk amerykański A na koniec….. 50 niszowych cytatów programisty, które najprawdopodobniej rozkodować będzie potrafił tylko on sam. ENJOY!  TUTAJ

InfoShare Academy to jedna z największych w Polsce Akademii IT, założona w maju 2015 roku. Prowadzimy kursy od podstaw w trybie stacjonarnym oraz zdalnym z trenerem na żywo. W ofercie kursów mamy zarówno kursy wieczorowe z takich obszarów jak: UX, UI, Python, SQL, Docker, Aplikacje mobilne, WebMaster (WordPress), Podstawy JavaScript, jak również dłuższe kursy tzw. bootcampy realizowane w trybie dziennym jak i weekendowym: Java, Front-end, Data Science, UX, C#/.NET.infoShare Academy stawia na wysoką jakość szkoleń, dzięki czemu firmy zyskują dobrze przygotowanych do pracy Junior Developerów. Dotychczas Akademia przeszkoliła ponad 2500 osób.