Blog Pencil

#wakacjeToMy

Blog

Żegnamy biuro na Traugutta

Żegnamy biuro na Traugutta – od maja nasz wakacyjny klimat zapanuje w gdańskim Neonie. 

Pakujemy walizki (a raczej kartony) i ruszamy w drogę! Tym razem to nie study tour na Kanary, ani na Malediwy, nie impreza integracyjna w Grecji, ale…przeprowadzka. Na dobre opuszczamy Wrzeszcz, a nasz nowy cel to kompleks nowoczesnych biurowców przy alei Grunwaldzkiej. Co czeka na nas w nowym biurze?

Mierzymy wysoko!

13 pięter (a trzecie całe dla nas!), około 35 400 metrów kwadratowych powierzchni i ponad trzysta miejsc parkingowych dla samochodów (i prawie tyle samo dla rowerów) – te liczby robią wrażenie. Neon, bo właśnie tam się wybieramy, to ostatni element gdańskiej Alchemii. Budynek,zaprojektowany przez zespół architektów z Trójmiasta, doskonale prezentuje się nie tylko z zewnątrz.W środku czeka na nas ponad 2800 metrów kwadratowych, które zamienią się w prawdziwą mieszankę kultur i krajobrazów, jak na firmę turystyczną przystało. Nie będzie plastikowych palm i nudnych tapet, nic z tego! Będziemy pracowali w elegancko i ze smakiem zaaranżowanych strefach w klimacie z różnych stron świata. Już w recepcji, urządzonej w greckim stylu, każdego dnia zaczniemy kolejną wakacyjną przygodę – kolejne projekty, sukcesy i porażki, znajomości i przyjaźnie. To pierwsze w Trójmieście biuro urządzone w taki sposób – sięgające daleko w świat, gdzie będzie można wypić kawę niczym w marokańskiej knajpie i czy kreować reklamy w otoczeniu wzorów z prosto z Mauritiusa.

Ciężki dzień lub trudny klient?Już niedługo złapiemy oddech (i trochę witaminy D) na słonecznym patio. A jeśli zanotujemy chwilowy spadek energii, wystarczy, że dotrzemy do jednego z automatów z gorącą kawą i czekoladą albo chillroomu urządzonego na styl marokańskiej klubokawiarni. Trochę nam żal zostawiać ogródek i las dookoła naszej centrali we Wrzeszczu, ale w nowym miejscu sentymenty pewnie miną. I w końcu 300 osób będzie miało duuużo miejsca! 

Biznesowa wizytówka miasta...

Kompleks budynków przy alei Grunwaldzkiej to jeden z największych ośrodków biznesowych w Polsce. Powstanie Alchemii oraz sąsiadujących z nią biurowców: Olivia Business Centre i Arkońska Business Park przyczyniło się do rozwoju infrastruktury usługowej na pograniczu Przymorza i Oliwy.
Motor, skuter, a może rower lub hulajnoga? Na terenie obiektu znajdują się bezpłatne parkingi dla jednośladów. Oczywiście zachęcamy do tego, żeby wybierać pojazdy napędzane siłą mięśni – z zyskiem dla kondycji i środowiska. My właśnie tak planujemy docierać do pracy. Na cyklistów czeka świetnie zaaranżowana rowerownia z szafkami, prysznicami i grzejnikami rurkowymi. Do biura z łatwością dotrą także osoby spoza Gdańska. W sąsiedztwie znajduje się stacja Szybkiej Kolei Miejskiej Gdańsk Przymorze-Uniwersytet.

...i miejsce, w którym nie ma czasu na nudę

A co po pracy? W Wakacje.pl lubimy się integrować nie tylko podczas wspólnych wyjazdów. Nowa lokalizacja daje jeszcze więcej możliwości. Na terenie Alchemii znajduje się centrum rekreacyjno-sportowe z basenem, halą sportową i klubem fitness. W pobliżu nie brakuje kawiarni, restauracji i punktów usługowych.

"Wróć z majówki do nowej miejscówki"

Do pracy na pełnych obrotach i w nowym, pięknie zaaranżowanym miejscu wrócimy w maju. Nie zabraknie imprezy powitalnej, choć na razie nie możemy zdradzić jeszcze żadnych szczegółów. Jedno jest pewne – hucznie otworzymy nowy rozdział w historii firmy.

Nowy rok, nowy blog

Nowe biuro to dopiero początek zmian. Wraz z nową stroną internetową rusza nasz wakacyjny blog. Pokażemy, jak wygląda praca w Wakacje.pl od kuchni. Będziemy relacjonować najciekawsze wydarzenia firmowe i podzielimy się ekspercką wiedzą. Tych, którzy jeszcze z nami nie pracują, przekonamy, że warto stać się częścią naszego zespołu. Tak jak przed każdą podróżą – jesteśmy podekscytowani i głodni wrażeń!